• Home
  • IFBB - Elite - PRO
  • 2018 IFBB Fitness Mania Classic, Кладно, Чехия — списки участников на 10/10/2018.
Back To Home

2018 IFBB Fitness Mania Classic, Кладно, Чехия — списки участников на 10/10/2018.

13 — 14 октября 2018 года. Турнир для любителей с начислением баллов в World Ranking Amateur и Elite PRO Qualifier (12 PRO CARDS).

CATEGORIES OPEN AT THE 2018 IFBB FITNESS MANIA CLASSIC

Junior Bodybuilding – open category

Junior Men’s Physique – open category

Junior Bikini Fitness – open category

Classic Bodybuilding – open category – 1 Pro Card

Classic Physique – open category – 1 Pro Card

Masters Bodybuilding – open category

Wellness
— Up to 163 cm
— Over 163 cm
1st and 2nd place in a contest for the overal winner gets a Pro Card

Bodyfitness
— Up to 163 cm
— Over 163 cm
1st and 2nd place in a contest for the overal winner gets a Pro Card

Bikini Fitness
— Up to 164 cm
— Up to 169 cm
— Over 169 cm
1st and 2nd place in a contest for the overal winner gets a Pro Card

Men’s Physique
— Up to 178 cm
— Up to 182 cm
— Over 182 cm
1st and 2nd place in a contest for the overal winner gets a Pro Card

Bodybuilding
— Up to 90kg
— Over 90 kg
1st and 2nd place in a contest for the overal winner gets a Pro Card


Списки участников на 10 октября 2018 года:

JUNIOR WOMEN’S BIKINI-FITNESS OPEN

1. Anna Faltova Czechia

2. Magdalena Fejfarova Czechia

3. Klara Fiserova Czechia

4. Kristyna Flidrova Czechia

5. Zuzana Sedlackova Czechia

6. Julie Svitakova Czechia

7. Tereza Serakova Czechia

8. Aneta Smidlova Czechia

9. Monika Spackova Czechia

10. Lucie Varmuzova Czechia

11. Magdalena Vragova Czechia

WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 164 CM

1. Bogdana Bashta Czechia

2. Lucia Cernikova Czechia

3. Tamara Kajetanova Czechia

4. Zuzana Sedlackova Czechia

5. Tereza Serakova Czechia – 2nd category

6. Tereza Smejdova Czechia

7. Nikola Zivalova Czechia

8. Aldijana Karaduz Germany

9. Sandra Dobrunz Germany

10. Nikol Klimova Slovakia – entered Oct. 10th

11. Zuzana Kardosova Slovakia – entered Oct. 10th

12. Beata Granakova Slovakia – entered Oct. 10th

13. Ekaterina Rykova Russia – entered Oct. 10th

14. Anastasiia Dobrosol Ukraine – entered Oct. 10th

15. Inna Sochynska Ukraine – entered Oct. 10th

16. Yuliia Dudarets Ukraine – entered Oct. 10th

WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 169 CM

1. Andrea Molekova Czechia

2. Romana Boukalova Czechia

3. Eliska Dombkova Czechia

4. Anna Faltova Czechia – 2nd category

5. Zuzana Kodaiova Czechia

6. Renata Markowiczova Czechia

7. Iveta Pregetova Czechia

8. Monika Spackova Czechia – 2nd category

9. Olivia Cambalova Slovakia

10. Olga Andreyeva Ukraine – entered Oct. 10th

WOMEN’S BIKINI-FITNESS OVER 169 CM

1. Tatjana Butic Czechia

2. Martina Donatova Czechia

3. Zdenka Dvorakova-Rennerova Czechia

4. Marketa Krejcova Czechia

5. Klara Liparova Czechia

6. Lenka Myslivcova Czechia

7. Iva Sarauerova Czechia

8. Denisa Triskova Czechia

9. Marijana Trkuljova Czechia

10. Jana Prikrylova Czechia – entered Oct. 08th

11. Jana Jerabkova Czechia – entered Oct. 10th

12. Victoria Perez Germany

WOMEN’S BODYFITNESS UP TO 163 CM

1. Karolina Hajkova Czechia

2. Ksenia Kiseleva Russia – entered Oct. 10th

WOMEN’S BODYFITNESS OVER 163 CM

1. Lenka Hlavacova Czechia

2. Tereza Linhartova Czechia

3. Simona Simanova Czechia

4. Tatyana Tymoshenko Switzerland

WOMEN’S WELLNESS FITNESS UP TO 163 CM

1. Tatiana Naddennaia Czechia

2. Nikoletta Sularz Poland – entered Oct. 08th

3. Aikaterini Polymerou Czechia – entered Oct. 08th

WOMEN’S WELLNESS FITNESS OVER 163 CM

1. Turkan Bakhmanova Austria

2. Nikola Keprtova Czechia

3. Pavlína Stouracova Czechia

4. Tereza Valentova Czechia

5. Eirini Papageorgiou Greece

6. Anastasia Bolshakova Russia – entered Oct. 10th

7. Viktoriia Shcherbakova Ukraine – entered Oct. 10th

MEN’S CLASSIC BODYBUILDING OPEN

1. Alexandr Haluska Czechia

2. Radek Holbus Czechia

3. Jakub Klucil Czechia – 2nd category

4. Lubos Milek Czechia

5. Pavel Mostek Czechia

6. Martin Wolfschlager Czechia – 2nd category

7. Rene Hanuscheck Germany

8. Mariusz Zaba Poland – entered Oct. 08th

9. Karol Kasprzyk Poland – entered Oct. 08th

10. Dmytro Krazhan Ukraine – entered Oct. 10th

MEN’S CLASSIC PHYSIQUE OPEN

1. Miso Rakita Austria

2. Jan Brycka Czechia – 2nd category

3. Tomas Mach Czechia

4. Pavel Szotkowski Czechia

5. Ondrej Sestak Czechia – 2nd category

6. Fabian Kraft Germany

7. Hüseyin Cece Germany

8. David Karpisek Czechia – entered Oct. 08th

9. Jiri Sury Czechia – entered Oct. 08th

10. Martin Manovsky Slovakia

JUNIOR MEN’S BODYBUILDING OPEN

1. Jan Brycka Czechia

2. Filip Frydrych Czechia

3. Robert Ivanic Czechia

4. Jakub Klucil Czechia

5. Robert Kovarik Czechia

6. David Mesjar Czechia

7. Simon Pesek Czechia

8. Ondrej Sestak Czechia

9. Jiri Smelhaus Czechia

10. Martin Wolfschlager Czechia

11. Vojtech Baloun Czechia – entered Oct. 08th

12. Tomas Hnilica Slovakia

13. Martin Manovsky Slovakia

MEN’S BODYBUILDING UP TO 90 KG

1. Josef Kaspar Czechia – 2nd category

2. Matus Kleban Czechia

3. Jan Krenek Czechia

4. Jakub Richter Czechia

5. Petr Sulc Czechia

6. Karel Tesar Czechia – withdrawn Oct. 08th

7. Lukas Brunclik Czechia – entered Oct. 08th

8. Ott Kiivikas Estonia – 2nd category – entered Oct. 09th

9. Mohammad Javadzadeh Germany

10. Krzysztof Skryplonek Poland – entered Oct. 08th

11. Denis Longa Slovakia

12. Vasyl Remizov Ukraine – 2nd category – entered Oct. 10th

MEN’S BODYBUILDING OVER 90 KG

1. Radim Kolar Czechia

2. Pavel Koukal Czechia

3. Simon Pesek Czechia – 2nd category

4. Jan Fobl Czechia – entered Oct. 08th

5. Andre Niebergall Germany – 2nd category – entered Oct. 10th

6. Tomas Kudelis Lithuania

MASTER MEN’S BODYBUILDING OPEN

1. Josef Kaspar Czechia

2. Ott Kiivikas Estonia

3. Andre Niebergall Germany

4. Jozef Gregus Slovakia

5. Vasyl Remizov Ukraine

JUNIOR MEN’S PHYSIQUE OPEN

1. Vojtech Dvorak Czechia

2. Dominik Masek Czechia

3. David Pliml Czechia

4. Adam Wellart Czechia – entered Oct. 10th

5. Kacper Bakiewicz Poland – entered Oct. 08th

MEN’S PHYSIQUE UP TO 178 CM

1. Vojtech Dvorak Czechia – 2nd category

2. Marek Sviridov Czechia

3. Radomir Sefr Czechia

4. Michal Setina Czechia

5. Adam Wellart Czechia – 2nd category– entered Oct. 10th

6. Markus Reiter Germany

7. Piotr Majchrowicz Poland – entered Oct. 08th

8. Piotr Zielinski Poland – entered Oct. 08th

9. Branislav Kundrac Slovakia

MEN’S PHYSIQUE UP TO 182 CM

1. Milan Kolar Czechia

2. Blazej Kozar Czechia

3. Pavel Nozicka Czechia

4. Gleb Shchekotov Russia – entered Oct. 10th

MEN’S PHYSIQUE OVER 182 CM

1. Ondrej Dudek Czechia

2. Martin Kremen Czechia

3. Ladislav Novy Czechia

4. Daniel Pavlicek Czechia

5. Dominik Antos Slovakia

6. Oleksandr Muntian Ukraine – entered Oct. 10th

Total: 151 entries

137 athletes of 11 countries

14 crossovers (2nd categories)


The prices are worth € 14,000.

wellness
1. место — 300€
2. место — 200€
3. место — 100€
абсолютный победитель — 500€

bodyfitness
1. место — 300€
2. место — 200€
3. место — 100€
абсолютный победитель — 500€

bikinifitness
1. место — 300€
2. место — 200€
3. место — 100€
абсолютный победитель — 500€

men´s physique
1. место — 400€
2. место — 250€
3. место — 150€
абсолютный победитель — 600€

bodybuilding
1. место — 500€
2. место — 300€
3. место — 200€
абсолютный победитель — 800€

classic bodybuilding
1. место — 600€
2. место — 400€
3. место — 300€

classic physique
1. место — 600€
2. место — 400€
3. место — 300€


Сеть магазинов 5LB мои самые надежные и постоянные партнеры во всех делах и начинаниях:

Leave a Comment